emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Церква св. Івана Хрестителя (м.Ньюарк, США)

Українська еміґрація до Америки почалася перед 1870-им роком. Вже в 1899 р. в самому Ньюарку жило 140 українців. Ньюарк на той час мав багато різних фабрик і люди були забезпечені працею. Оскільки вони не мали власної церкви, ходили на богослужіння до Джерсі Сіті й Елізабет.

Парафія св. Івана Хрестителя в Ньюарку (штат Ню Джерсі) УГКЦ була заснована у 1907 році. Окрім богослужінь, розвивалось активне парафіяльне життя. Душпастирі, розуміючи потреби молодого покоління, розпочали вечірню школу, яка на початках мала всього 12 дітей, та з часом збільшилася до 300 учнів. При церкві діяли наступні групи: братство св. Івана Хрестителя, Т-во Богдана Хмельницького, Т-во Боян, Братство Союзу Українців Католиків “Провидіння”, Союз Української Молоді, Т-во Запоріжжя й Братство св. Миколая.

У січні 1922 р. Митрополит Андрей Шептицький відвідав нашу парафію. Оскільки кількість людей постійно зростала, парафія була змушена шукати більшу церкву для богослужінь. Що й згодом зробили…

У лютому 1946 провід парафії перебрали Отці Редемптористи. Першим парохом стає о. Стефан Бахталовський, ЧНІ. З приходом отців Редемптористів прийшло і багато змін. Число відправ зросло, отці започаткували систематичне відвідування хворих по домах та лікарнях. Отці Редемптористи відживили існуючі церковні організації та заснували ще інші – Товариство Святого Імені Ісуса, Товариство св. Вервиці, Вівтарних Дружинників, Марійську Дружину жінок та дівчат та Кружок Матерів.

У 1940-50тих рр. розпочалося масове переселення українців до Америки із таборів Німеччини та Австрії, у які вони попали після Другої Світової Війни. Священики співпрацювали з громадою, щоб запевнити іммігрантам моральну та практичну підтримку. Сотні людей перейшли через канцелярію парафіяльного дому. Новоприїжджі автоматично включилися в життя парафії. Вони своїм приїздом внесли відсвіжуючу силу піонерам, які поставили фундамент цієї парафії. Відповідно збільшилася кількість шкільних дітей і зросло число учителів - Сестер Василіянок. Саме це і стало поштовхом для побудови нової школи, яку посвятили 26 листопада 1953 р.

У 1963 р. неподалік від школи був споруджений новий храм (який діє і по сьогодні). У день Воскресіння Христового, 1965 року, парох о. Дмитро Лаптута відправив у новій церкві першу Службу Божу. Величавий храм побудований з бетону обложеного каменем. Проект виконав архітектор Юліян Ястремський. Окрасою храму є вітражі та мозаїки проекту Петра Холодного (молодшого) у виконанні М. Баранського. Також у нашому храмі є 2 мозаїки нашого парафіянина і відомого митця Святослава Гординського: іконостас (1973 р.) і ікона 1000-ліття хрещення Русі-України (1988 р.). Варто зазначити, що саме він працював над оздобленням мозаїкою храму Св. Софії у Римі.

У 1968 році нашу парафію вперше відвідав блаженніший Йосиф Сліпий. Вдруге патріарх був у нашому храмі в 1973 році.

У 1985 році, в храмі св. Івана відбулися священичі свячення отця Браєна Колодієйчука на яких була присутня Мати Тереза з Калькутти. Він став першим священиком чину Матері Терези.

У 2004 року парафіяльна рада разом із настоятелем храму були змушені закрити школу, оскільки багато парафіян переїхали в інші міста і переписували своїх дітей в місцеві школи.

Від 1947 року парафія була під духовним проводом Отців Редемптористів Йорктонської Провінції (Канада), а з 2007 року цю місію перебрали Отці Редемптористи з Львівської Провінції (Україна).

З 7 червня 2007 р. на підставі договору між провінціями та місцевим ординарієм даний монастир став належати до Львівської Провінції. 

Отці віддано продовжують душпастирську працю з парафіянами. На сьогодні у храмі св. Івана Хрестителя служать двоє отців: о. Тарас Свірчук, ЧНІ (настоятель) і о. Микола Бичок, ЧНІ (сотрудник).

Настоятелі монастиря св. Івана Хрестителя:

  • Мальков Леонід 7 червня 2007 - 1 жовтня 2014
  • Свірчук Тарас 1 жовтня 2014 - 

Спільнота монастиря
 

St. John The Baptist Ukrainian Catholic Church

733 Sanford Ave
Newark, NJ, US 07106
973 371 1356 stjohn-nj@outlook.com