emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Завершення докторантських студій

Щиро вітаємо нашого співбрата о. д-ра Віталія Котика з нагоди успішного завершення докторантських студій на богословському факультеті Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині, Польща!

19 січня 2022 року о. Віталій з відзнакою (cum laude) захистив свою наукову дисертацію з гомілетичного богослов’я «Християнський гуманізм у пастирському навчанні кардинала Любомира Гузара».

У своїй праці о. Віталій намагається відповісти на питання, як світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар розумів християнський гуманізм і яким чином він заохочував вірних усвідомлювати гуманістичні цінності, які водночас є і євангельськими. Сама праця є внеском у розвиток сучасної гомілетики, яка досліджує те, як Церква виконує завдання проповідування Євангелія у сучасному світі.

Завдяки проведеним науковим дослідженням о. Котик доходить до висновку, що гуманізм Блаженнішого Любомира кардинала Гузара зроджений у лоні християнства та носить практичний характер, і є немов дорогою, способом життя і поведінки у світі. Він також є і глибоко євангельський і універсальний водночас, оскільки кожна людина, віруюча чи ні, прагне зреалізувати євангельські ідеали: покликання людини до особистого розвитку, потребу здорових міжособистісних стосунків, любов, справедливість, свободу чи толерантність.

Один із рецензентів дисертації був під враженням від постаті кардинала Любомира Гузара, та підкреслив його вислів, який йому ліг на серце: Людина коли є людиною, то є собою.

Хай Господь благословить здобуті досвід і знання о. д-ра Віталія Котика як для особистого зросту, так і подальшого посвятного служіння у винограднику Христовому!

Від уряду та співбратів Львівської провінції ЗНІ

 

Для бажаючих ознайомитись з повним змістом дисертації:

http://www.uwm.edu.pl/wt/sites/default/files/u9/praca_doktorska.pdf

Скорочене представлення: 

http://www.uwm.edu.pl/wt/sites/default/files/u9/streszczenie-_vitalij_kotyk.pdf

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора