emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Чин архиєрейського найменування у Жовкві

11 липня 2018 року у Жовкві, на Львівщині, у храмі святого священномученика Йосафата, відбувся Чин архиєрейського найменування єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози).

Див. трансляцію Чину архиєрейського найменування

Спершу Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) зачитав Грамоти Отця і Глави УГКЦ. Грамота про призначення до єпископського служіння владики Петра (Лози) та Декрет призначення його на служіння Єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії.

Потім новопризначений владика Петро (Лоза) проголосив визнання своєї віри та на Євангелії склав присяги на вірність Вселенському Архиєреєві й Отцю і Главі УГКЦ.

Блаженніший Святослав відзначив, що це історична подія для Церкви, яка вплітається в історію цього давнього міста.

Ця подія складалася із трьох частин. Спершу прочитали грамоти Отця і Глави УГКЦ. «Тих два декрети – ніщо інше як поклик Церкви, – вважає Глава Церкви, – яка сьогодні покликала у вашому місті до того служіння нашого співбрата, нині нареченого єпископа Петра (Лозу). І ми всі чекали його відповіді. Й ось тут у присутності небесної Церкви, ангелів і святих у небі, у присутності земної Церкви, у присутності вірних він сказав: приймаю».

Другий момент, за його словами, дуже важливий – новопризначений владика прочитав визнання віри. Ми всі почули, у що ж він вірить. Він склав присягу на вірність і послух Святішому Отцеві Папі Римському. А відтак склав присягу на вірність, послух Отцю і Главі нашої помісної Української Греко-Католицької Церкви.

Завершився цей обряд молитвою до Святого Духа за нового єпископа нашої Церкви.

«Цей обряд був для всіх нас виявом тотожності нашої Української Греко-Католицької Церкви. Виявом того, ким ми є як Церква. Бо сьогодні всіх нас запитують, зокрема і вас, владико Петре, чому ти є греко-католиком, чому ти є членом саме тої Церкви? Сьогодні нам це запитання ставлять у різних країнах, у різних частинах України. І на це запитання ми повинні вміти дати правильну відповідь», – вважає Блаженніший Святослав.

На його думку, відповідь на це запитання дає сам Чин архиєрейського наречення. «Тому я в сьогоднішній вечір усім вам хочу пояснити, як ми маємо відповідати на це питання», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Тоді він пояснив три важливі істини про УГКЦ: це Церква Володимирового Хрещення, яка перебуває в сопричасті (єдності) зі Вселенським Архиєреєм та є Церквою свого права, тобто помісною.

Фото: о. Роман Гонтарик

Департамент інформації УГКЦ

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора