emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Бельгійський дипломат України

В конференційному залі Українського Католицького Університету 17 грудня 2018 року відбулася наукова конференція присвячена отцю Францу Ксаверію Бонну - одному з перших бельгійських редемптористів в Україні.

Конференцію було зорганізовано спільними зусиллями Львівської провінції редемтористів та Інститутом історії Церкви УКУ.

Постать отця Бонна є не надто знаною широкому українському загалові, але дуже важлива для нашої історіографії початку двадцятого століття.

Отець Бонн приїхав в Галичину у 1911 році, щоб розпочати вивчення української мови і візантійського обряду. Ціллю молодого священика була Канада, де бельгійські редемптористи офіційно почали працювати серед українських переселенців у візантійському обряді від 1906 року. Бурхливі історичні події змусили отця Франца Бонна залишитись в Галичині на довше. Роки Першої Світової війни він провів у Тернополі і був відданим душпастирем української греко-католицької громади міста і околиць у буремні часи війни, переслідуваним різними окупаційними владами.

Від самого початку становлення ЗУНР отець Бонн, який був надзвичайно прихильним до українських визвольних змагань, став підтримувати старання молодої держави про її визнання на міжнародній арені.

Після того, як віхоли війни змусили отця Франца покинути Галичину, він зайнявся також і побудовою дипломатичної служби ЗУНР, боронячи нашу молоду державу на дипломатичному полі бою. Боротьба була нелегкою - польська держава, яка відродилася на руїнах Австро-Угорщини, старалася не тільки військовим, але й дипломатичним тиском змусити українців Галичини відмовитися від власної незалежності. Завдяки сміливості і рішучості отця Франца Бонна українська справа була ясно і чітко представлена Святійшому Отцеві і Ватикан фактично визнав право українського народу Галичини на незалежність, призначивши Апостольського візитатора для українців в особі о. Джованні Дженоккі.

Боротьба отця Бонна за визнання прагнення українського народу Галичини до незалежності від польських окупантів була складною. Польська церковна ієрархія змусила отця Франца залишити редемптористів - Згромадження, яке він щиро любив. Однак, він залишився щирим і люблячим бельгійським братом українського народу, душпастирюючи решту свого життя для українців в США.

У часі наукової конференції міжнародним гроном доповідачів були представлені різні теми, пов'язані з особою отця Франца Бонна, його життям і формацією в спільноті редемтористів, перебуванням у спільноті василіян по прибутті в Галичину, душпастиством в Тернополі в часі Першої Світової війни і боротьбою на дипломатичному фронті за визнання Західно-Української Народної республіки.

Особлива вдячність отцю Русланові Піху - редемптористу, який був не тільки доповідачем, але й натхненним організатором цього важливого заходу.

 

о. Ігор Колісник, редемпторист

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора