emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Неділя після Різдва

Бо Ірод розшукуватиме дитя, щоб його вбити.

Мт 2,13-23

 

Народження Ісуса Христа – це надзвичайно радісна подія тоді, 2000 років тому, і сьогодні. Та мало є людей, які розуміють і користають з цієї радості. Як тоді, так і сьогодні у світі панує Ірод, який старається позбавити людей радості й миру, які походять від Христа.

Ісус Христос народився як людина 2000 років тому і продовжує народжуватися духовно у людських серцях. Він приходить до нас у словах Євангелія та Святих Тайнах. Коли ми приймаємо слова Божої правди – науки Ісуса Христа до свого серця та черпаємо Його любов у Тайнах Сповіді й Причастя, то цим приймаємо Спасителя до свого серця, запрошуємо Його у своє життя. Тим самим Христос народжується духовно в нашій душі й стає джерелом миру і радості.

Святий папа Іван Павло ІІ та папа Франциск називають сучасну культуру – культурою смерті. Диявол робить різні старання й прикладає всі зусилля, щоб позбавити нас справжнього миру і радості, які приносить нам Ісус. Він намагається витіснити з нашого розуму Божу правду й посіяти там переконання, що джерелом добра, миру, радості, любові для нас є матеріальні речі та вигода тіла – краса і слава. Для цього він поширює у світі різні ідеології, речі як іродові середники людського миру та радості: ворожба, нетрадиційна медицина, оперта на магії, розпусна мода, прикраси, ігри.

Злий дух руйнує у нас дар любові та її плоди через фальшиву побожність. Дехто вважає своє перебування в храмі успішним, коли помолиться приватні молитви і вшанує улюблені ікони. А якщо є потреба – посповідається. Коли християнин робить такі речі під час Служби Божої, цим ставить свою побожність вище від молитви Церкви – Літургії. Така побожність, насправді, є проявом самолюбства, ніж любові до Бога, надією на себе, ніж на Ісуса Христа. Бо якщо для людини не важливо те, що відбувається в храмі, тільки особисті бажання, вона не чує і не пам’ятає яке було Євангеліє і проповідь, значить не шукає зустрічі з Ісусом, лише особистої користі в молитві чи Святих Тайнах. Такою побожністю ми не отримуємо добра, а радше обманюємо, обкрадаємо самих себе.

Якщо віримо в Ісуса, але не приймаємо або не керуємося Його наукою в житті, а думкою світу, то цим вбиваємо у своїй душі Божу правду, а разом з нею Ісуса, вбиваємо в собі Божий мир і радість.

Христос своєю наукою нагадував людям, що наша гідність – це Божий образ і подоба, Божа любов у нас. Натомість світ переконує людей, що їхня гідність і щастя полягають у вигоді та приємностях тіла з допомогою прикрас, косметики, алкоголю, наркотиків, ігор. Ці речі є середниками людського щастя – миру і радості тіла.

Віра запрошує нас шукати правдивий мир і радість у Бога, покладаючи в усьому надію на Нього.

Якщо ми віддаємо перевагу ворожбі, косметиці та міцним напоям – земним середникам щастя, тоді надія на себе переважає в нас надію на Бога. Цим ми вбиваємо в собі та в ближніх надію на Бога, на мир, який хоче принести нам Ісус.

Будь-яка приємність, вигода тіла – це самолюбство, а всяке самолюбство, це насилля над любов’ю Ісуса до нас. Христос зазнавав насилля практично з моменту свого народження. Спочатку від Ірода, потім від книжників, фарисеїв, первосвящеників, а сьогодні від нас через наші гріхи гордості та самолюбства.

Чинячи насилля над Ісусом – Його правдою і любов’ю в собі, ми пізніше проявляємо його у ставленні до наших ближніх через гнів, диктатуру, аборти, евтаназію, розпусту. Блаженніший Святослав у цьогорічному різдвяному посланні пише: „Уникаймо будь-якого насилля – у словах і вчинках – передусім у родинному колі, у стосунках чоловіка і жінки, батьків і дітей. Відкидаймо культуру смерті, яка допускає вбивство невинних ненароджених дітей і заохочує, як це вже буває у деяких країнах світу, важкохворих або старших людей вкорочувати собі віку під маскою так званої „солодкої смерті”, що є насправді нічим іншим, як викликом проти Бога і злочином проти святості й недоторканості людського життя.

Святкувати Різдво Христове – означає наповнятися миром і радістю з неба, які приносить Ісус і ставати носіями цього миру і свободи через поширення у світі Божої правди. Це сказати одночасно ні насильству гордості і самолюбства”.

Народження Ісуса Христа намагається пробудити у нас віру в доброту Бога, що Ісус є джерелом нашого щастя. Віра запрошує покладати в усьому надію на Нього, щоб вона принесла нам плоди Божого щастя: мир і радість, любов і достаток, здоров’я душі й тіла. Тому шукаймо Ісуса дорогою Божих заповідей, а Він подарує нам все потрібне для нашого глибокого і довготривалого щастя. Амінь. 

о. Михайло Чижович, редемпторист


Також пропонуємо вашій увазі відеозапис проповіді о. Тараса Свірчука, ЗНІ з Нюарку (США)

 

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора