emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Неділя перед Різдвом

Ангел Господній з'явився йому уві сні й мовив:– Йосифе, сину Давида, не бійсь узяти Марію, твою жінку.

Мт 1,1-25.

 

Сьогодні ми стоїмо на порозі великого торжества – Народження Ісуса Христа. Це надзвичайна подія, бо до нас приходить сам Божий Син Ісус Христос. Він приносить нам Добру Новину про спасіння людини – велику любов Бога до нас. Христос наблизився до нас, ставши людиною, щоб ми могли бути близько Нього тут на землі й у небі. Ніщо не стало перешкодою для Ісуса: ні убога вифлеємська печера, ні людське тіло, ні переслідування Ірода, ні спротив фарисеїв, щоб прийти з неба до нас і ще раз подарувати нам свою любов, те щастя, яке ми мали в раю й втратили через первородний гріх.

Незважаючи на таку велику любов і доброту Бога до нас та наше прагнення щастя, людина виявилася неготовою прийняти такий великий дарунок, запросити такого визначного гостя – Господа Бога у своє життя. Первородний гріх вчинив людину настільки скованою, замкненою в собі, що вона побоялася відкрити серце для свого Творця – Бога, який є любов’ю, зачинила його перед безмежною любов’ю небесного Отця.

Ми бачимо це на прикладі мешканців Вифлеєму, котрі не прийняли Йосифа й Марію до свого дому, царя Ірода, який був незадоволений народженням Христа й хотів убити Його, по поведінці книжників і фарисеїв.

Подібне стається також і з нами. Страх, сумніви щодо любові чи всемогутності Бога, правдивості слів Його науки, недовіра не дають Ісусові можливості прийти та народитися в нашій душі. Якщо ми не приймаємо слово Божої правди про любов Бога до нас, то цим не приймаємо самого Ісуса. Пізніше Христос скаже про це так: „Чому ви не розумієте моєї мови? Бо ви не можете слухати мого слова. Моє слово не має місця у вашому серці” (Йо 8,43,37). Коли моє життя не відповідає в усьому Божим заповідям, значить я боюся Бога, вважаю, що цим Господь обмежує мою волю. Якщо не хочу з’єднати свою волю з Його волею, тоді я не довіряю Христові. Коли теж рідко сповідаюся і причащаюся, цим також не даю Ісусові можливості частіше і глибше входити в моє життя, щоб Він щедро наповнив мене своєю любов’ю.

Наше зближення до Бога та Господа Бога до нас розпочалося в Тайні Хрещення та продовжується в інших Святих Тайнах. Через них ми стаємо дітьми Божими, приятелями Ісуса Христа. Та, на жаль, не всі люди використовують ці можливості. Апостол Іван з болем описує цю правду на початку свого Євангелія: „Прийшло до своїх, і свої Його не прийняли. Котрі ж Його прийняли, тим дало змогу дітьми Божими стати, тим, що вірують в ім’я Його” (Йо 1,11-12).

На Вечірні цієї неділі Церква роздумує про Різдво Христове такими словами: „Тож приготуймося нині духом і поспішімось зустрінути чистими очима і добрими ділами того, хто своїм чудесним народженням схотів прийти до своїх. Він народжується у Вифлеємі, щоб нас, позбавлених райського життя, зі свого милосердя, знову до нього ввести”.

Кожен прожитий день нашого земного життя зближає нас до вічності. Але чи зближає він нас до Господа Бога. Переступивши поріг смерті, ми всі станемо перед Христом, але чи будемо разом з Ним у небі, чи далеко від Нього в пеклі, це залежить він нашого земного життя. Ним ми створюємо позитивний або негативний свій стосунок зі Спасителем.

Щоб народження Ісуса Христа не було марним, безплідним для нас, усуваймо з душі все, що може стати перешкодою для приходу Його любові до нас, часто пригадуючи собі слова Ісуса: „Прийдіть, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину Царство, що було приготоване вам від створення світу. Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене”, „Ідіть від мене геть, прокляті, у вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його; бо голодував я, і ви не дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене не напоїли; був чужинцем, і ви мене не прийняли; нагим, і ви мене не одягнули; недужим і в тюрмі, і не навідались до мене” (Мт 25,34-36;41-43). Амінь.

о. Михайло Чижович, редемпторист


Також пропонуємо вашій увазі відеозапис проповіді о. Миколи Бичка, ЗНІ з Нюарку (США)

 

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора