emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Неділя перед Богоявленням

Готуйте дорогу Господеві, вирівняйте стежки його.

Мр 1,1-8

Свята різдвяного часу показують нам Ісуса, Який поступово стає дорослим: зростає як людина віком і знаннями. Одночасно об’являє своє божество: мудрість і всемогутність. Тим самим стає щораз ближчим до людей.

Ця неділя називається перед Богоявленням. Вона приготовляє нас до важливої події у житті Спасителя – Хрищення Ісуса у Йордані. Недавно ми святкували народження Христа, бачили Його немовлям, Богом у людському тілі, Який став одним із нас. У святі Богоявлення бачимо Ісуса дорослим, Який приймає хрищення й розпочинає Свою місію – проповідує Боже Царство.

Участь у Божому Царстві потребує приготування. Євангелист Марко вказує нам на кілька моментів цього приготування: пізнання Христа, дорога до Господа та покаяння.

Євангеліє від Марка розпочинається словами: ,,Початок євангелія Ісуса Христа, Сина Божого”.

Марко із перших рядків своєї книги приступає до представлення суті справи, розпочинає Євангеліє з відкриття особи Христа як Месії та Божого Сина, Спасителя людства. Слово «Євангеліє» означає «Добра Новина». Доброю новиною про спасіння є сам Ісус. У Ньому присутнє Боже Царство, Бог перебуває з людьми, визволяє від зла й дарує любов. В особі Христа присутня уся повнота Божої благодаті та спасіння для людства. Сам Бог визволяє людину з неволі гріха й чинить її учасником Царства Небесного: Він її знає, розуміє, допомагає, підтримує, оздоровляє та захищає.

Добра новина про спасіння розпочинається із пізнання Ісуса Христа. Готуючись до свята Йордану, ми повинні запитати себе: ,,Ким для мене є Христос – чисто історична постать чи близька, знайома й важлива особа, справжній скарб. Яким є мій зв'язок з Ісусом: обов’язок, традиція чи особиста потреба - щира любов”. Аби отримати спасіння та участь у Царстві Небесному, треба мати зв'язок любові з Богом. Єдність з Ісусом на землі дарує нам перебування з Ним у Божому Царстві. Тому Господь навчає, що Боже Царство починається вже тут, на землі: ,,Царство Боже є між вами”, ,,Хто тіло моє їсть і кров мою п’є, той живе життям вічним”.

Другий крок у приготуванні до свята Богоявлення та участі у Царстві Небесному – це дорога правди, як каже Христитель: ,,Готуйте дорогу Господеві, вирівняйте стежки його”. Дорогою до спасіння є пізнання правди про Бога та людину, свою гідність в Божих очах. Правди про Ісуса Христа – хто Він є, Ким Він є для мене, дорогу правди, яку Він пропонує для щастя з Ним. Бо каже Господь: ,,Я – дорога, правда і життя”. Царство Небесне є там, де присутній Христос, Його правда й любов. Перешкодою до спасіння, бачити присутність Ісуса у своєму житті, мати спокій і радість є брак пізнання правди або неправильне її розуміння. Щоб Ісус міг дарувати нам спасіння - Свою любов, маємо очистити себе від всякої неправди, хибного розуміння правд віри, всякого маловірства: гороскопів, забобонів, оберегів, ворожби тощо.

Третій крок приготування до Богоявлення – це покаяння, до якого закликав Іван Христитель, ,,христячи у пустині та проповідуючи хрищення покаяння на прощення гріхів”. Для певності спасіння недостатньо самого пізнання Ісуса та Божої правди. Усі ми недосконалі й наше серце буває забруднене дрібними гріхами. Тому потребуємо часто очищати себе через покаяння, аби Христос міг без перешкод приходи до нас і наповняти Своїми дарами, дарувати нам щастя. Покаяння – це не лише проявити почуття незадоволення своїми поганими вчинками. Щиро покаятися – означає визнати, що замало пізнали Ісуса, що Він ще не є нашим найбільшим скарбом та основою життя. Що занедбуємо глибше пізнання правди віри, не завжди довіряємо Ісусові. Не маємо ще міцного зв’язку віри, надії та любові з Богом. Що наш розум, воля, почуття, бажання, слова, вчинки та життя ще не просвічені та не наповнені достатньо Божою правдою і любов’ю. Іноді ми легко піддаємося під вплив духа світу: самолюбства та марнославства.

Коли виберемо Ісуса єдиною основою життя та відважно підемо за Ним дорогою Божої правди, перебуватимемо в єдності з Ним, тоді Дух Святий зробить нас учасниками Божого Царства та життя вічного. Амінь.

о. Михайло Чижович, редемпторист

Адміністратор

Коментарі

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Авторизуйтесь

Щоб залишати коментарі, авторизуйтесь за допомогою аккаунта у соціальних мережах

Помилка
Отакої! Схоже, виникла непередбачена помилка. Будь ласка, спробуйте знову або зверніться до адміністратора