emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Ікона МБНП (прострілена)

Ікону Матері Божої Неустанної Помочі (прострілену) було написано з оригіналу та прикладено до нього. Оригінальний образ зберігається в Римі. Потрапивши в Україну, ікона від самого початку містилася в церковці на Збоїськах у Львові.

На початку війни, 1939 року, до цього храму зайшов радянський військовий і, відчувши злість, вистрелив в образ. Куля пробила дошку, але ликів не пошкодила. День був тихий, не було ні боїв, ні пострілів. Однак коли військовик, повертаючись, приготувався перестрибнути рів чи потічок, його наздогнала куля, і він упав без духу. Хто вистрелив – залишилося таємницею...

Після закриття монастиря брат Іриней забрав ікону із собою. Зберігав її у власній квартирі на пл. Возз’єднання.

Перед цією іконою молився Блаженний владика Василь Величковський, прохаючи опіки для нашої переслідуваної Церкви, поради й сили вистояти. Образ у чудесний спосіб оберігав цю квартиру, що була під постійним наглядом.

«Господь дає нам свою Матір… Матір, повну ласки й чару, Матір, що вислуховує всі прохання, Матір, що безнастанно хоче нас рятувати… Дає нам Матір Неустанної Помочі. Чудотворна Її ікона має завжди наочно нагадувати про те, що ми повинні безперестанку молитися, прохаючи у Матері Божественного Спасителя помочі та невпинно бажаючи від Неї рятунку, і тоді постійно будемо все це мати» (блаженний Василь-Всеволод Величковський)

Після смерті брата Іринея співбрати-редемптористи розмістили ікону в коридорі монастиря св. Альфонса, навпроти сходів. Старші отці розповідають: «Богородиця споглядала на нас із тієї ікони й скріпляла нас своїм милосердним материнським поглядом. Вона була серед нас, підтримувала нас, і ми відчували її опіку».

На свято Матері Божої Неустанної Помочі її прикрашали квітами, запалювали свічки й служили акафіст, який написав на її честь о. Роман Бахталовський.

7 квітня 2009 року, у день свята Благовіщення, ікону було перенесено до храму свщмч. Йосафата.