emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

150-ліття ікони МБНП

Молитви до Матері Божої Неустанної Помочі виникли давно. У них відображена відвічна туга людини за материнською ласкою, любов’ю, посередництвом, поміччю Тієї, яка ось уже дві тисячі років є нашою Матір’ю. Світ знає Її в різноманітних образах: Матері Божої Ласкавої, Утішительки, Доброї Ради, Болісної, Неустанної Помочі, Сніжної, Містичної Троянди...

Вона з’являлася в різні часи й у різних народів. Не оминула Пречиста своєю благодаттю й Західну Україну: Зарваниця, Кохавина, Почаїв, Гошів, Страдч, Крехів, Жовква, Кристинопіль (тепер – Червоноград), Львів, Самбір, Унів, Грушів, Янів (тепер – Івано-Франкове), Теребовля, Жовква. У цих місця з особливою ласкою проявлялася материнська любов Божої Матері до нашого народу та Її опіка над ним. Кличемо її від віку, бо знаємо, що сам Ісус Христос, умираючи на Голгофі, віддав Її нам, а нас – Їй, сказавши: «Жінко, ось син Твій... Ось матір твоя» (Йо 19,26–27). Отож, згідно з волею самого Господа Бога, у руки Марії віддані всі благодатні дари для нас. Серед тих небесних дарів була й неустанна поміч у різних потребах, яка сьогодні дуже потрібна кожному з нас, бо Марія – «єдиний притулок для грішників, потіха зажуреним, надія розпачливим».

У візантійському обряді свято Матері Божої Неустанної Помочі святкують у третю неділю після Зіслання Святого Духа. У латинському обряді це свято завжди святкують 27 червня.

Отож, кличмо Її постійно в наше життя, серце, думки, бо Марія допоможе нам віднайти Ісуса в кожній людині, приведе нас до безнастанного прагнення Бога й осягнення вічного щастя в Небі.

"Зробіть її відомою в усьому світі"

150-літній Ювілей (1866-2015)

У 1866 році Папа Римський Пій IX передав ікону під опіку редемптористам з проханням: "Зробіть її відомою в усьому світі".

І ось 150 років минає з тих пір, як редемптористи поширюють набожність до Матері Божої Неустанної Помочі. Мільйони вірних щодня біля цієї ікони випрошують собі у нашої Небесної Неньки заступництва перед Її Сином згідно слів апостола Павла "в усьому виявляйте Богові ваші прохання в молитві благанням з подякою і мир Божий, що перевищує всяке поняття буде з усіма вами". Воістину, як співається у Гімні іконі Матері Божої Неустанної Помочі "Ще не чувано ніколи, щоб Вона не помогла чи у горі, чи в недолі того земного життя"