emblem
Меню Закрити

Написати священику

(Тут ви можете запитати про свята, пости, сповідь, покликання, сімейні стосунки, Церкву та багато іншого)

Коротка історія

22 грудня 1927 року, у свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, на Її честь було засновано нове братство. Його головною метою стало поширення набожності до Пресвятої Богородиці під чудовим і змістовним ім’ям Матері Божої Неустанної Помочі.

В основі Статутів нового братства лежить Статут Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі св. Альфонса, осідок якого міститься при церкві Св. Альфонса в Римі, де й зберігається вищезгадана чудотворна ікона.

Засновники цього братства мали намір підтримати вірних східного обряду тих єпархій, що перебували під пануванням Польщі; хотіли згуртувати людей, які брали участь у святих місіях редемптористів, щоб із допомогою Неустанної Помочі Божої Матері вірні, приймаючи Святі Таїнства, ставали чистішими й досконалішими.

Місцевий Ординаріат схвалив створення й плани братства, а згодом воно також одержало підтримку митрополита Андрея Шептицького та преосвященного Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського. Обидва владики дали дозвіл поширювати його діяльність у їхніх єпархіях, передусім – з нагоди Святих Місій. Поступово братство розповсюдилося по цілому краї і наприкінці 1929 року налічувало 15 тис. вірних у різних парафіях трьох галицьких єпархій.

Тоді, на прохання провідника братства, преосвященний Григорій Хомишин звернувся до Апостольської Столиці з поданням, щоб організацію було піднесене до ступеня архибратства.

Святіший Отець відгукнувся на цю просьбу й декретом від 12 вересня 1932 року підвищив Братство Матері Божої Неустанної Помочі до гідності архибратства з постійним осідком у Станіславові (тепер – Івано-Франківськ), надавши тамтешньому провідникові право прилучати інші братства з такою самою назвою. Одночасно Папа вділив членам архибратства багато відпустів.

За часів підпілля члени братства стали свідками живої віри та залишилися вірними Господеві й Пречистій Діві Марії. Коли Церва вийшла з підпілля, архибратсво відновило свою діяльність.