Звернення архимандрита Майкла Брейла на свято св. Альфонса


Свідки Відкупителя:


В солідарності для місії до зраненого світу


«Він, бачивши юрми народу, милосердився над ними, бо вони були стомлені й прибиті, немов ті вівці, що не мають пастуха» (Мт. 9, 36).


Дорогі співбрати, сестри, місіонери-миряни і співробітники,

святкуючи торжество св. Альфонса Марії Лігуорі, редемпториста, нашого засновника і сторожа довіреної Згромадженню харизми, запрошую вас пригадати проникливий дух солідарності і близькості. Альфонс був близький співбратам і був близький покинутим та бідним, до яких ми є послані. Ця близькість була зроджена проникливою солідарністю з Відкупителем і його глибоким  співчуттям до покинутих бідних, сестер і братів, до яких Відкупитель був посланий Отцем.

 

1. Солідарність і близькість


Цей дух солідарності і близькості повинен бути мотивуючою силою, що веде нас, які живемо згідно з основною думкою, запропонованою для нас 25 Генеральною Капітулою. Цей дух був також серцем Рішення 44 візитації Згромадження Генеральним Урядом на початку шестиріччя: «Відроджуючи апостольське життя Згромадження і сприяючи збільшенню обізнаності серед співбратів про процеси реструктуризації, Генеральних Уряд впроваджуватиме програми оновлення нашого життя і місії в процесі візитацій протягом шестиріччя, починаючи з 2016 року».


Процес Генеральної Капітули вивело на поверхню глибоку стурбованість, що повідомлення, рішення і теми потребуються бути донесені Генеральним Урядом до всього Згромадження, і до кожного співбрата та співробітників-мирян, так швидко, як це можливо відразу з висновками третьої фази. Щоб це успішно виконати, документів не буде достатньо. Отже Капітула вирішила, що Генеральний Уряд буде представляти ці важливі рішення в процесі візитації.


Зустрічаючись Генеральним Урядом на початку нашого нового шестиліття, стає ясно, що якщо ми повинні це зробити, то це є багатозначно і складно для всіх, тому необхідно провести надзвичайні візитації всього Згромадження – якщо можливо, перед зустріччю в 2019 році. Після розмови з координаторами в березні 2017 і консультацій з багатьма нашими (віце) протоігуменами, ми вирішили розпочати ці надзвичайні візитації в кожній Конференції так швидко, як це можливо після завершення третьої фази Генеральної Капітули. Ми надіємося, що ці надзвичайні візитації будуть приводити нас до глибшого духа близькості і солідарності одні з одними серед Згромадження, і що це також буде зрушувати нас до більш радикальної близькості і солідарності з покинутими бідними, до яких ми є послані служити.

 

2. Надзвичайні візитації Згромадження 2017-2018


Генеральний Уряд разом з координаторами Конференцій, будуть провадити ці надзвичайні візитації Згромадження, консультуючись з (віце) провінційними настоятелями і регіональними настоятелями спільнот. Первинним інструментом будуть Асамблеї в різних географічних зонах Згромадження. Ці Асамблеї в загальному не будуть тільки для одної (віце) провінції, регіону чи місії, але для співбратів, які живуть в межах одної країни чи географічної зони.


Це наше бачення і ми надіємося, що кожна Асамблея буде залучати співбратів з різноманітних (віце) провінцій, регіонів і місій, так що вона буде як багатокультурною так і міжпровінційною, виражаючи реалії Згромадження і бачення реструктуризації, ствердженої Генеральною Капітулою. Часом через апостольські служіння, деякі співбрати не матимуть можливості брати участь в Асамблеї, близькій до їхніх спільнот. Однак, ми запрошуємо кожного співбрата докласти всіх зусиль для участі в одній з Асамблей, запланованих для географічної зони, що якої він належить. Міжнаціональна і міжпровінційна природа Асамблей буде важливою складовою Надзвичайних Візитацій.


Як частина Надзвичайних Візитацій, Генеральний Уряд також буде зустрічатися з (віце) провінційними і регіональними настоятелями кожної окремої географічної «зони». Як поміч і необхідність є також зустріч з іншими окремими групами на періодичній основі, такі як Ради, Секретаріати, Комісії і т. д.


Як архимандрит, я братиму участь в як найбільшій кількості асамблей. Навіть коли я не могтиму бути присутнім фізично, я зустрічатимуся з настоятелями цих окремих географічних зон.

 

Апостольський План і Реструктуризація


25-та Генеральна Капітула вирішила, що Генеральний Уряд «виробить критерії апостольського служіння Згромадження» (Рішення 5), які допоможуть Конференціям і Спільнотам освоювати власний Апостольський План. Також є рішення, що «Генеральний Уряд, в злагодженості з координаторами Конференцій та спільнот Згромадження, продовжуватимуть процес реструктуризації для місії з всіма її аспектами» (Рішення 1)

Рішення 25 Генеральної Капітули наполегливо вимагає, що цей процес творення Апостольського Плану, як також і процес реструктуризації, повинене залучати кожну Конференцію, кожне обєднання і спільноту: багату чи убогу, велику чи малу, сильну чи слабку, тому що разом ми творимо «одне місійне тіло» (Конст. 2). Цей процес буде також викликом для кожного співбрата і співбробітника-мирянина, щоб взяти участь максимально повно.


Як частина цього процесу місійного планування і реструктуризації, рішення 44 вияснює, що візитації Генерального Уряду є для оживлення апостольського життя (Vita Apostolica) згромадження і збільшення обізнаності серед співбратів процесу реструктуризації. Це буде основною метою цих Асамблей протягом надзвичайних візитації – для користі місії, довіреною нам Відкупителем.

 

3. Участь у візитаціях


Для досягнення цієї цілі ваша участь в цих візитаціях через активне залучення в Асамблеї є дуже важливою. Після третьої фази Генеральною Капітули в нашому Згромадженні, інформація про розклад візитації, необхідних приготувань кожної спільноти і як долучитися, буде поширена до кожної (віце) провінції, регіону, місії і співбрата. Як архимандрит, я особисто звертаюся до кожної спільноти і кожного співбрата докласти всіх зусиль щоб стати учасником.


Я усвідомлюю, що деякі співбрати не матимуть можливості відвідати Асамблею. Вік і здоровя будуть великою перешкодою. Можливі інші вагомі причини. Все-таки, я заохочую вас взяти участь в приготуваннях і діалозі у вашій спільноті як перед так і після Асамблеї у ваших краях. Ваш внесок і думка є життєво важливі для цього процесу. Якщо ви не можете особисто долучитися до Асамблеї, важливими є ваші особисті чи спільнотові відповіді на запитання в приготованому запитнику.


Після закінчення Надзвичайної Візитації, Генеральний Уряд проведе відвідини окремих (віце) провінцій, регіонів і місій, особливо тих співбратів, котрі були оправдано перешкоджені брати повну участь в асамблеях.

 

4. Благословення і висновки


Святкуючи торжество св. Альфонса, я заохочую кожну спільноту і кожного співбрата про молитву за Надзвичайну Візитацію, яка починається в Латинській Америці у вересні. Ми живемо в надзвичайному часі, в момент великих викликів та великих можливостей. Я з нетерпінням чекаю, щоб пережити цю Надзвичайну Візитацію з вами.


В спільності з цілою Церквою, веденою під проводом Папи Франциска, ми довіряємо нас самих під провід основної думки цього шестиліття: «Свідки Відкупителя: в солідарності для місії до зраненого світу».


Нехай Бог благословить нас благодаттю, як справжніх учнів св. Альфонса наслідувати Христа Відкупителя з серцем, повним радості. Відмовляючись від себе і завжди готові  брати на себе те, що від нас вимагається, ми можемо повністю присвятитись таємниці Христа, проголоси це Євангелія простотою життя і мови, щоб ми могли принести людям дар великого відкуплення (згідно Конституції 20).


Нехай наша Мати Неустанною Помочі нас завжди супроводжує.


Ваш брат у Відкупителі,

Майкл Брейл, редемпторист

Архимандрит.